KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521037
nr 1152 1037
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Abisko, signerad, olja på pannå, 27x35 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:56:52
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo